Ranking Doing Business: Polska bardziej przyjazna przedsiębiorcom

Biznes
Ranking Doing Business: Polska bardziej przyjazna przedsiębiorcom
Flickr/Radek Kołakowski/CC BY 2.0

Nasz kraj awansował w prestiżowym raporcie Doing Business o trzy pozycje i zajął 25. miejsce na 189 krajów. Ranking, sporządzony przez Bank Światowy, ocenia warunki do prowadzenia biznesu w poszczególnych państwach.

25. miejsce oznacza, że Polska znalazła się w tym rankingu najwyżej w historii. Niżej są takie kraje jak m.in. Szwajcaria, Francja czy Hiszpania, a także Słowacja, Czechy i Węgry. Wyżej wciąż m.in. Estonia, Islandia czy Litwa.


Listę otwierają Singapur, Nowa Zelandia i Dania. W pierwszej dziesiątce są też: Korea, Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia.


Sporządzając zestawienie Bank Światowy bierze pod uwagę 10 kategorii m.in.: procedury zakładania firmy, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, otrzymywanie kredytu,  ochronę inwestorów, płacenie podatków i procedury wymagane, aby przedsiębiorca mógł importować lub eksportować.


W ostatnim czasie Polska największy postęp wykonała w dziedzinie w "zdobywanie pozwolenia na budowę”. Najgorzej wypada w kategoriach: "zakładanie firmy" i "płacenie podatków".

 

Polsat News

PTRW
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie