Piotr Duda przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego

Polska
Piotr Duda przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego
Polsat News

Szef NSZZ "Solidarność" przez rok będzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego, którą dziś powołał prezydent Andrzej Duda. – Liczę, że dialog nie pozostanie pustym słowem – powiedział Piotr Duda.

Andrzej Duda mianował członków nowego forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, która zastąpi Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych.


Szef związku szefem Rady


W odróżnieniu od komisji trójstronnej, przewodniczący Rady będzie się co roku zmieniał. Na przemian będzie nim reprezentant związków, pracodawców i rządu. Do tej pory komisji przewodniczył stale reprezentant rządu. Pierwszym przewodniczącym został przedstawiciel związków zawodowych – szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Zapowiedział już, że pierwsze plenarne posiedzenie Rady odbędzie się w listopadzie.


Dążąc do porozumienia


Prezydent mówił, że podczas jego rozmów z mieszkańcami Polski problem braku dialogu pojawiał się bardzo często. – By było poczucie solidaryzmu społecznego, żeby ono było w obywatelach odbudowywane – mówił o celach powołanej Rady Andrzej Duda. Zaznaczył, że dialog ma fundamentalne znaczenie w osiągnięciu porozumienia w ważnych sprawach. – Liczę na rolę Rady Dialogu Społecznego w budowie lepszej Polski – powiedział prezydent.


Pracownicy, pracodawcy i rząd

 

W RDS zasiądzie 59 osób - ze strony pracodawców, związkowców i rządu oraz po jednym przedstawicielu prezydenta - będzie nim Agnieszka Lenartowicz-Łysik, prezesa NBP - Ryszard Kokoszczyński (członek zarządu NBP) i GUS - Grażyna Marciniak (wiceprezes GUS).

 

PAP

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze