Polscy kolarze torowi drugą drużyną w Europie!

Kolarze torowi Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowym. W szwajcarskim Grenchen minimalnie przegrali w finale z Holendrami. Brąz zdobyli Niemcy, pokonując Francuzów.

Polacy uzyskali czas 43,358 s., a Holendrzy, jadący w składzie: Nils Van't Hoenderdaal, Jeffrey Hoogland i Hugo Haak - 43,232. W kwalifikacjach biało-czerwoni byli najszybsi, bijąc rekord kraju - 43,127 s.

Godzinę wcześniej Polki w rywalizacji o brązowy medal w wyścigu na 4 km na dochodzenie pewnie prowadziły z Białorusinkami, ale upadek Katarzyny Pawłowskiej 300 metrów przed metą pozbawił ich trofeum. Oprócz niej w polskim zespole startowały: Małgorzata Wojtyra, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska.

Na czwartek zaplanowano jeszcze dwa finały z udziałem Polaków: wyścig scratch z Adrianem Teklińskim oraz wyścig punktowy, w którym ma pojechać Pawłowska.