Debata Kopacz-Szydło 19 października w Polsat News

Polska
Debata Kopacz-Szydło 19 października w Polsat News
PAP/Marcin Obara

Telewizyjne starcie przedwyborcze między premier Ewą Kopacz, a wiceprezes PiS Beatą Szydło odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 20. Termin i szczegóły debaty ustalili we wtorek przedstawiciele sztabów PiS i PO. Spotkanie trwało ponad 5 godzin.

Debatę oprócz Polsat News pokażą również TVP1, TVP Info i TVN24. Poprowadzi ją troje dziennikarzy: Jarosław Gugała (Wydarzenia), Piotr Kraśko (TVP) i Justyna Pochanke (TVN24). W debacie przewidziana jest możliwość interakcji, czyli zadawania pytań i odnoszenia się do wypowiedzi oraz swobodna, dwuminutowa wypowiedź na zakończenie. Dyskusja ma być podzielona na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka.

 

- Będą po trzy pytania dziennikarzy, do jednej i drugiej pani. Ustaliliśmy, że będą bardzo precyzyjne, w podobny sposób zadawane przez dziennikarzy. Po każdym bloku będzie jedno pytanie z jednej i z drugiej strony. Na pytanie będzie 30 sekund, 60 sekund na odpowiedź i 30 sekund na ripostę. Riposta na ripostę to kolejne 30 sekund – poinformował szef sztabu wyborczego PiS, Stanisław Karczewski. - Przewidziana jest formuła debaty ”na stojąco”. Prezes Beata Szydło będzie stała po lewej stronie, pani Ewa Kopacz po prawej – dodał.

 

We wtorek 20 października o godzinie 20.00 Polsat News pokaże także kolejną debatę telewizyjną. Mają w niej wziąć udział reprezentanci ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują w wyborach 25 października. Z deklaracji przedstawicieli poszczególnych komitetów wynika, że w przedwyborczym starciu telewizyjnym wezmą udział m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, liderzy: Nowoczesnej Ryszard Petru, Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Komitetu Kukiz'15 Paweł Kukiz oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

 

PO nie będzie najprawdopodobniej reprezentować premier Ewa Kopacz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Platforma bierze pod uwagę m.in. wicepremiera, szefa MON Tomasza Siemoniaka, szefa MSZ Grzegorza Schetynę, ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego i rzeczniczkę sztabu PO Joannę Muchę. PiS nie wskazał jeszcze swojego kandydata do tej debaty.

po, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze