Bokserowi spłonęły 4 samochody warte niemal 7 mln złotych

Sport
Floyd
Galeria zdjęć (7)

Floyd Mayweather Jr. znany jest z zamiłowania do drogich i luksusowych samochodów. Podczas transportu aut z Las Vegas do Miami, 4 z 10 przewożonych maszyn spłonęły. Na razie nie wiadomo, co spowodowało pożar.

Słynny bokser Floyd Mayweather Jr., który miesiąc temu zakończył zawodową karierę, ma w swojej kolekcji około 100 samochodów. W nocy z piątku na sobotę na autostradzie w okolicy Phoenix zapaliła się ciężarówka przewożąca część z nich. Spłonęły cztery z dziesięciu pojazdów, m. in. Bentley i dwa Rolls-Royce. Wypadek potwierdziła policja w Arizonie. Na razie nie podano, co spowodowało pożar.

 

Wszystkie samochody i prywatny samolot Mayweathera Jra warte są ponad 50 mln dolarów.

 

Bokser zakończył karierę jako niepokonany 13 września. Na zawodowym ringu odniósł 49 zwycięstw. W ostatnim pojedynku pokonał w Las Vegas jednogłośnie na punkty rodaka Andre Berto i obronił tytuły mistrza świata federacji WBC oraz WBA w kategorii półśredniej. Z identycznym bilansem pożegnał się z bokserskimi rękawicami legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zmarł tragicznie w 1969 roku.

 

PAP, DailyMail

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze