Były rzecznik prasowy ŚDM przestanie być księdzem

Polska
Były rzecznik prasowy ŚDM przestanie być księdzem
Pixabay.com

Ks. Tomasz Kijowski, były rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, przestanie być księdzem, trwa także wydalanie go z zakonu salezjanów – poinformował portal lovekrakow.pl. Ks. Kijowski przyznał się, że będzie miał dziecko.

Po rezygnacji przez ks. Kijowskiego z funkcji rzecznika Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży pojawiły się głosy o obyczajowym podłożu jego decyzji, ale dopiero teraz potwierdził to oficjalnie przedstawiciel Zgromadzenia Salezjańskiego w Krakowie.

 

–  Rzeczywiście prawdą jest, że ks. Tomasz Kijowski w czerwcu opuścił wspólnotę zakonną, choć formalnie nadal jest jego członkiem. Aktualnie trwa proces o wydalenie go ze Zgromadzenia – powiedział portalowi lovekrakow.pl ks. Andrzej Gołębiowski, rzecznik prasowy krakowskich salezjanów.


Ks. Andrzej Gołębiowski przyznał, że ks. Kijowski sam poinformował zakon o tym, że spłodził dziecko i już w czerwcu opuścił wspólnotę zakonną. Zakazano mu sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchownego. Oficjalnie przestanie być księdzem, gdy decyzję o usunięciu go z kapłaństwa podejmie Watykan.

 

Jak podaje portal lovekrakow.pl matką dziecka jest jedna z wolontariuszek przebywających na terenach zgromadzenia przy ulicy Tynieckiej. Zakonnicy zaprzeczają jednak, że osoba ta była wolontariuszką "Wiosek Świata”, które należą do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

grzel

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze