Groźby śmierci pod adresem Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Sprawa na policji

Polska
PAP/Marcin Obara
Groźby śmierci pod adresem Dudy i Zełenskiego

Członek faszystowskiej grupy opublikował nagranie dotyczące Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego i groził im śmiercią. "Zawiadamiamy KGP o popełnieniu przestępstwa" - poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Proputinowski członek prorosyjskiej faszystowskiej organizacji 'Kamractwo' o pseudonimie 'Pacyfikator' nawołuje publiczne do zabójstwa prezydentów Polski i Ukrainy. Znieważa ludzi z powodu ich żydowskiej i ukraińskiej narodowości" - poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Twitterze. 

 

Jak dodano, sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Zwolennik Putina grozi Dudzie i Zełenskiemu

Mężczyzna na nagraniu załączonym do wpisu nawiązuje do środowej wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Wówczas Andrzej Duda wręczył Order Orła Białego prezydentowi Ukrainy. 

 

- Co robi ten Żyd pochodzenia ukraińskiego, nazywany Andrzejem Dudą, wręczając medal Orła Białego?! Gardzę wami, gardzę zdrajcami narodu polskiego. Jak to możliwe, że w dniu dzisiejszym doczekaliśmy się czegoś takiego? - słychać na nagraniu.

 

- Hańba i wstyd. Przyjdzie taki moment, bardzo mocno w to wierzę, że naród polski powstanie - dodaje mężczyzna. 

 

Ponadto na wideo widnieje napis: "Śmierć zdrajcom narodu polskiego". 

 

 

Z racji licznych wulgaryzmów nie publikujemy nagrania. Można je znaleźć na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wspierają Putina od dawna. Chcieli zabić Adama Niedzielskiego 

W zeszłym roku inna faszystowska i prorosyjska organizacja wspierająca Putina nawoływała do zabicia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował wówczas w mediach społecznościowych fragment nagrania, na którym członek organizacji zapowiadał, że z innymi osobami z ugrupowania będzie głosował nad tym, czy uśmiercą polityka.

kg/dk/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!