Polska przegrała z Włochami 0:1 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Bramkę zdobył Cristiano Biraghi

PAP/Andrzej Grygiel

Polska przegrała w Chorzowie z Włochami 0:1 (0:0) w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Wiadomo już, że biało-czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie i spadną do Dywizji B. To czwarty z rzędu mecz drużyny narodowej pod wodzą Jerzego Brzęczka bez zwycięstwa.

W bramce wystąpił Wojciech Szczęsny, a w ataku partnerem rozgrywającego 101. mecz w kadrze Roberta Lewandowskiego był Arkadiusz Milik.

W miniony piątek biało-czerwoni przegrali w Chorzowie w Lidze Narodów z Portugalią 2:3. W porównaniu z tamtym spotkaniem w wyjściowym składzie kadry nie było Łukasza Fabiańskiego, Artura Jędrzejczyka, Grzegorza Krychowiaka, Rafała Kurzawy i Krzysztofa Piątka, natomiast za żółte kartki pauzował Mateusz Klich.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Jacek Góralski, Karol Linetty, Damian Szymański - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski (kapitan), Arkadiusz Milik.

We wrześniu tego roku biało-czerwoni zmierzyli się z Italią w Bolonii, otwierając zmagania w Lidze Narodów. Oba zespoły występują w najwyższej dywizji A. Polacy prowadzili do przerwy po golu grającego na co dzień w Serie A Piotra Zielińskiego, ale w drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Jorginho.

Potem Włosi przegrali na wyjeździe z Portugalczykami 0:1, a podopieczni trenera Jerzego Brzęczka w czwartek w Chorzowie ulegli mistrzom Europy 2:3.