Historyczny wyczyn Polaka. Jako pierwszy na świecie wykonał na rowerze "niewykonalną" ewolucję

Kultura

Podczas zawodów rozgrywanych w kamieniołomie w mieście Birkenfeld w Niemczech Dawid Godziek jako pierwszy zawodnik w historii wykonał poczwórnego "tailwhipa". Arcytrudny rowerowy trik polega na czterokrotnym obróceniu roweru wokół kierownicy podczas wykonywania skoku.

Pochodzący z Suszca Dawid "Szamanek" Godziek to najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. Polak swoją przygodę z dwoma kółkami rozpoczął już w wieku 12 lat. Od tamtej pory nie rozstaje się z rowerem, z roku na rok podnosząc swoje umiejętności, czego dowodem są zwycięstwa w międzynarodowych imprezach.

 

Teraz zawodnik z Polski znalazł się na ustach całego rowerowego światka, dzięki wykonaniu ewolucji, której wcześniej nikomu innemu nie udało się pomyślnie ukończyć.

 

Zawodnik przed właściwym skokiem podjął trzy nieudane próby. Jak przyznał po wykonaniu historycznego skoku, wcześniejsze upadki wcale go nie zniechęciły.

 

- Nie myślałem, że uda mi się to zrobić. Potrójny tailwhip był dla mnie wystarczająco trudny - powiedział po wykonaniu ewolucji.

 

Chociaż swój sukces okupił bólem całego ciała, przekonywał, że było warto. O jego sukcesie poinformowało m.in. BBC.

 

polsatnews.pl

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze