Gienek Loska walczy o powrót do zdrowia. Podczas wizyty na Białorusi miał wylew, jest w śpiączce

Polska
Gienek Loska walczy o powrót do zdrowia. Podczas wizyty na Białorusi miał wylew, jest w śpiączce
Facebook/Gienek Loska Band

Znany muzyk bluesowy Gienek Loska podczas wizyty u swojej matki na Białorusi doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Artysta przeszedł na miejscu operację, po której wciąż pozostaje w śpiączce.

"5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheotomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić" - podała Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku.

 

Z zamieszczonej tam relacji wynika, że stan zdrowia muzyka nie pozwala na razie na transport do Polski.

 

"Trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi"

 

"Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie - służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…" - informuje fundacja.  

 

43-letniemu muzykowi ma zostać również dostarczone profesjonalne łóżko medyczne. Równocześnie uruchomiono zbiórkę dla artysty, aby zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie.

 

"Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna - to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi" - informuje fundacja, która zaangażowała się w pomoc muzykowi.

 

 

Legenda blues-rocka

 

Gienek Loska przez wiele lat był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty ("Rocktales", "Make up Your Mind" i "Acoustic"), trasy koncertowe po całej Europie.

 

Od kilku lat jest liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał dwie płyty: uhonorowanego Złotą Płytą "Hazardzistę" (2011) i "Dom" (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem (Dwa plus Jeden; Porter Band) Anią Rusowicz i Maciejem Maleńczukiem.

 

 

Muzyk szerszej publiczności dał się poznać występem w telewizyjnym talent show. Jego aranżacje utworów Czesława Niemena czy Ryszarda Riedla, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem.

 

Gienek Loska jest laureatem "Szansy na Sukces", programu "Mam Talent", a także finalistą plebiscytu "SuperJedynki 2012" w kategorii "SuperZespół".

 

Wielokrotnie był również nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe "Twój Blues" w kategorii wokalista roku.

 

polsatnews.pl, Polska Fundacja Muzyczna

dk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze