Polska remisuje z Irlandią 1:1 w meczu we Wrocławiu. Bramkę wyrównującą zdobył Mateusz Klich

PAP/Jan Karwowski

Polska remisuje z Irlandią 1:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, który został rozegrany we Wrocławiu. Bramkę dla gości zdobył w 53. minucie Aiden O'Brien, a wyrównał Mateusz Klich. Jakub Błaszczykowski zagrał w barwach narodowych po raz 102. i wyrównał rekord Michała Żewłakowa.

W porównaniu do piątkowego meczu z Włochami w Bolonii w Lidze Narodów (1:1) selekcjoner Jerzy Brzęczek dokonał sześciu zmian w podstawowym składzie. Najpoważniejsza to brak Roberta Lewandowskiego. W ataku zastąpić go mieli Arkadiusz Milik i debiutant Krzysztof Piątek.

W podstawowym składzie zagrał natomiast Jakub Błaszczykowski, dla którego był to 102. występ w drużynie narodowej. Pod tym względem zrównał się z dotychczasowym rekordzistą Michałem Żewłakowem. Przed rozpoczęciem spotkania prezes PZPN Zbigniew Boniek w towarzystwie wiceprezesa Marka Koźmińskiego wręczył 32-letniemu pomocnikowi pamiątkową paterę i koszulkę.

Spotkanie rozgrywane w wolnym tempie

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Rozgrywane było w wolnym tempie i nie mogło porwać publiczności. Mało było sytuacji bramkowych.

W 10. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Milik. Po wyrzucie z autu Arkadiusza Recy, głową przedłużył podanie Marcin Kamiński, a napastnik Napoli niecelnie główkował.

Niewiele ponad kwadrans później w dobrej sytuacji znalazł się Piątek, ale stracił piłkę, po tym jak wbiegł między dwóch obrońców. Kilka minut później strzelał z dystansu Milik. To były wszystkie sytuacje podbramkowe biało-czerwonych w pierwszej połowie.

Pomocnicy poniżej oczekiwań

Poniżej oczekiwań spisywali się pomocnicy. W trakcie meczu Brzęczek najwięcej uwag miał do Rafała Kurzawy. Lewoskrzydłowy Amiens SC był mało kreatywny w ofensywie i spóźniony w defensywie. W przerwie zastąpił go debiutujący Damian Kądzior.

Osiem minut po przerwie goście objęli prowadzenie. Callum O’Dowda ograł z prawej strony boiska Błaszczykowskiego i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczył niepilnowany przez polskich obrońców Aiden O’Brien i strzałem głową skierował piłkę do bramki. Irlandzkiego napastnika nie upilnował pełniący rolę kapitana Kamil Glik.

W środku pola kiepsko prezentowali się Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty. Tego pierwszego na ostatnie dwadzieścia minut zastąpił Damian Szymański. W środku pola pojawił się też Mateusz Klich i to on doprowadził do wyrównania w 87. minucie. Po wymianie piłki z Milikiem, 28-letni obrońca z około siedmiu pokonał bramkarza reprezentacji Irlandii.

Brzęczek nie może być zadowolony z tego, co zobaczył

Przed meczem selekcjoner zapowiadał, że będzie chciał przyjrzeć się, jak jego piłkarze poradzą sobie w ataku pozycyjnym. Na pewno Brzęczek nie może być zadowolony z tego, co zobaczył.

To drugi mecz Jerzego Brzęczka w roli trenera reprezentacji Polski. Jego debiut przypadł na pierwszą kolejkę piłkarskiej Ligi Narodów, w której biało-czerwoni zmierzyli się z Włochami. Brzęczek zastąpił na tym stanowisku Adama Nawałkę, który zakończył pracę z drużyną narodową po nieudanym występie na mistrzostwach świata w Rosji.