Resort środowiska ogłosił skład Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Jedna z osób na liście nie żyje

Polska
Resort środowiska ogłosił skład Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Jedna z osób na liście nie żyje
en.wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BY SA 3.0

24 sierpnia w Dzienniku Urzędowym Ministra Środowiska pojawił się komunikat o "ogłoszeniu składu Państwowej Rady Ochrony Środowiska". Na liście jej członków znalazł się prof. Zygmunt Jasiński ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który zmarł w kwietniu 2017 roku.

Państwowa Rada Ochrony Środowiska to organ opiniodawczo-doradczy w zakresie ochrony przyrody, działający przy ministrze środowiska. W komunikacie resortu opublikowanym 24 sierpnia w Dzienniku Ustaw podany jest jej skład, który liczy 28 nazwisk.

 

Jednym z nich jest prof. dr hab. Zygmunt Jasiński z SGGW, ekspert w zakresie pszczelarstwa. Naukowiec zmarł w wieku 78 lat, 15 kwietnia 2017 r. 

 

Jego nekrolog można nawet znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. "Człowiek bez reszty oddany polskiej przyrodzie i polskiej nauce. Rodzinie i Przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia składają prof. Jan Szyszko, Minister Środowiska wraz z kierownictwem resortu i pracownikami" - można przeczytać.

 

Jak to więc możliwe, że nadal w oficjalnych dokumentach wydawanych przez ministerstwo pojawia się jego nazwisko? 

 

- Profesor Jasiński był w radzie od 2016 roku. Ten komunikat został opublikowany, aby poinformować o dodaniu nowego członka Rady - dr. hab. Łukasza Popławskiego - przekazał polsatnews.pl Aleksander Brzózka, rzecznik resortu.

 

Jak nas zapewniono, nowa, poprawiona lista pojawi się w przyszłym tygodniu. 

 

 

 

polsatnews.pl

jm/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze