We wtorek około godziny 19 policja w Gdańsku została zaalarmowana, że na skrzyżowaniu ul. Jaskółczej i Śluza trwa bijatyka. Funkcjonariusze znaleźli na schodach, które tam się znajdują zakrwawionego mężczyznę. Udzielili pomocy przedmedycznej.

 

Mundurowi ustalili także, że prawdopodobny sprawca uciekł i może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie.

 

Patrol rozpoczął poszukiwania około 30-letniego mężczyzny. Mundurowi zauważyli osobę pasującą do opisu, gdy wsiadała do auta zaparkowanego niedaleko miejsca zdarzenia.

 

Policjanci poinformowali reportera Polsat News, że wydali polecenie opuszczenia pojazdu, ale mężczyzna nie zareagował. Zatrzasnął się w samochodzie i chciał odjechać. Wtedy jeden z funkcjonariuszy rzucił się na maskę. Padły strzały ostrzegawcze. Kierujący jednak nie zatrzymał się, a policjant upadł na ziemię. Został lekko poturbowany.

 

Rozpoczął się pościg, inna mundurowa załoga kilka kilometrów dalej ustawiła blokadę. Gdy dojechał tam poszukiwany Volkswagen Golf padły kolejne strzały ostrzegawcze. Kierowca został zatrzymany. Łącznie zatrzymanych jest trzech mężczyzn. Policja podejrzewa porachunki grup, które zajmują się handlem narkotykami.

 

Trwają czynności wyjaśniające policji.

 

polsatnews.pl, Polsat News