Południowoafrykańska spółka kupiła magazyny w Polsce za ponad 800 mln złotych

Biznes
Południowoafrykańska spółka kupiła magazyny w Polsce za ponad 800 mln złotych
Materiały prasowe

Redefine, jedna z największych spółek na rynku nieruchomości w RPA i właściciel dewelopera Echo Investement, weszła na polski rynek logistyczny kupując 9 magazynów za ponad 185 milionów euro. Planuje też współpracę przy budowie 24 nowych magazynów z Panattoni, liderem na polskim rynku magazynowym.

Kupione przez Redefine (spółka będzie miała 95 proc. udziałów, pozostałe będą należeć do firmy Griffin Real Estate) magazyny mają powierzchnię ponad 313 tys. metrów kwadratowych. Korzystają z nich m.in. Carrefour, Kaufland, Eurocash, Media Expert. Po dwa z nich mieszczą się w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy, kolejne są w Sosnowcu, Warszawie i Poznaniu.

 

Ponadto Redefine podpisało pięcioletnią umowę na wyłączność z firmą Panattoni na budowę kolejnych 24 magazynów i centrów logistycznych w Polsce. Panattoni to lider branży magazynowej w Polsce – ma 35 proc. udziałów na tym rynku.

 

Redefine to czwarta największa spółka zajmująca się nieruchomościami notowana na giełdzie w RPA. W Polsce jest obecna od 2016 roku, kiedy za 1,2 miliarda euro kupiła 75 proc. udziałów w deweloperze Echo Investement. Była to największa transakcja w historii polskiego rynku handlu nieruchomościami. Z kolei w ubiegłym roku Redefine nabyło za 58 milionów euro 25 proc. udziałów w Chariot Top Group, które posiada 28 centrów handlowych w Polsce (m.in. sieć M1).

 

polsatnews.pl

jm/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze