Kupione przez Redefine (spółka będzie miała 95 proc. udziałów, pozostałe będą należeć do firmy Griffin Real Estate) magazyny mają powierzchnię ponad 313 tys. metrów kwadratowych. Korzystają z nich m.in. Carrefour, Kaufland, Eurocash, Media Expert. Po dwa z nich mieszczą się w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy, kolejne są w Sosnowcu, Warszawie i Poznaniu.

 

Ponadto Redefine podpisało pięcioletnią umowę na wyłączność z firmą Panattoni na budowę kolejnych 24 magazynów i centrów logistycznych w Polsce. Panattoni to lider branży magazynowej w Polsce – ma 35 proc. udziałów na tym rynku.

 

Redefine to czwarta największa spółka zajmująca się nieruchomościami notowana na giełdzie w RPA. W Polsce jest obecna od 2016 roku, kiedy za 1,2 miliarda euro kupiła 75 proc. udziałów w deweloperze Echo Investement. Była to największa transakcja w historii polskiego rynku handlu nieruchomościami. Z kolei w ubiegłym roku Redefine nabyło za 58 milionów euro 25 proc. udziałów w Chariot Top Group, które posiada 28 centrów handlowych w Polsce (m.in. sieć M1).

 

polsatnews.pl