Ostródzka policja poszukuje skazanego, który uciekł z konwoju

Polska
Ostródzka policja poszukuje skazanego, który uciekł z konwoju
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Policjanci z Ostródy poszukują 27-letniego więźnia, który uciekł z konwoju policyjnego, gdy był przewożony z zakładu karnego w Iławie do sądu rejonowego w Ostródzie. Zarządzono blokady dróg, a w poszukiwaniach biorą udział przewodnicy z psami - podała policja.

Więzień uciekł w czwartek, kilka minut po godzinie 9. Poszukiwany to 27-letni Adam Ż. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami - powiedziała rzeczniczka ostródzkiej policji Anna Balińska. 

 

Mężczyzna ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski t-shirt, szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku.

 

Apel o przekazanie informacji

 

- Ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W poszukiwaniu biorą udział przewodnicy z psami. Policjanci zorganizowali posterunki blokadowe dróg dojazdowych. Na miejsce z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pojechali funkcjonariusze z wydziału kontroli, którzy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia - podała Balińska.

 

Policja apeluje, by osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanego, kontaktowały się z policją pod numerem telefonu alarmowego 112.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze