Na nowoczesnym sprzęcie najwięcej zyskują młodzi pacjenci. Dzięki niemu lekarze mogą wykonać badania tuż przy łóżku dziecka, bez konieczności przewożenia do specjalistycznej pracowni.

 

Współpraca od 19 lat

 

- Sprzęt w naszej klinice zużywa się dosyć szybko, chociaż bardzo dbamy bo sprzęt jest bezcenny. Natomiast on nie stoi i nie odpoczywa - pracuje na okrągło - mówi Polsat News prof. Kaliciński.

 

Fundacja Polsat współpracuje z oddziałem transplantacji narządów CZD od 19 lat.

 

- W październiku 1999 roku dzięki Fundacji Polsat - która sprowadziła do Polski tę metodę leczenia, jaką są rodzinne przeszczepy wątroby - odbył się  w klinice pierwszy przeszczep wątroby - relacjonuje dziennikarz Polsat News Bartosz Kwiatek.

 

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Jest także jedynym dziecięcym i jednym z wiodących ośrodków transplantacyjnych w kraju oraz jednym z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie z dorobkiem niemal 1600  transplantacji nerek, wątroby, jelita i serca, wykonującym 70-90 przeszczepień narządów rocznie. To też jedyny ośrodek w Polsce, w którym wykonywane są rodzinne przeszczepy wątroby.

 

2 mln zł na sprzęt medyczny w CZD

 

-  Od 1999 roku przekazaliśmy klinice ponad 2 mln zł na sam sprzęt. Poza rehabilitacją i leczeniem dzieci wspieramy również kliniki i szpitale remontując i kupując sprzęt, bo dzięki temu więcej dzieci korzysta z naszej pomocy - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc. Jak zaznaczyła, przyjaźń z oddziałem transplantologii jest "stała".

 

Nowoczesnego sprzętu nie byłoby jednak bez pomocy widzów i darczyńców fundacji. Właśnie dzięki nim, taki aparat jak ten mógł zostać przekazany do centrum zdrowia dziecka.

 

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

 

Pomoc dla 32 443 dzieci 

 

Do dziś fundacja objęła swoją pomocą 32 443 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe fundacja przekazała dotąd ponad 228 mln zł. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych

 

Jeśli chcesz pomóc chorym dzieciom odwiedź stronę Fundacji Polsat. Na fundację można m.in. przekazać 1 proc. podatku lub dokonać jednorazowej wpłaty poprzez wysłanie SMS-a, lub przelew na konto.

 

Od jesieni 2008 r. na antenie Polsat News emitowany jest program fundacji "Wystarczy chcieć". Jego autorzy  przedstawiają historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz problemy, z którymi borykają się dzieci zdrowe. Eksperci wyjaśniają istotę prezentowanych przypadków, omawiają możliwości leczenia, lub - w sytuacji chorób nieuleczalnych - podpowiadają, jak powinna przebiegać opieka.

 

"Wystarczy chcieć" to program na żywo nadawany w każdą niedzielę w  Polsat News o godz. 13:30.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń":

 

 

 

Polsat News, polsatnews.pl