Ksiądz rozwiązał problem. Poprzesuwał msze, żeby wierni obejrzeli Polaków na mundialu

Polska

Ksiądz z jednej z parafii na Śląsku zmienił godziny mszy świętych, tak żeby wierni bez problemu mogli obejrzeć transmisje piłkarskich meczów mistrzostw świata, które w czwartek 14 czerwca rozpoczynają się w Rosji. W planach proboszcza jest również zorganizowanie strefy kibica w parafii.

Proboszcz rzymsko-katolickiej parafii pw. Trójcy Świętej w Modzurowie na Śląsku, zmienił godziny mszy z godz. 18:30 na 19:00, żeby wierni nie musieli rezygnować z transmisji z mundialu.

 

"Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00" - napisano w ogłoszeniu wywieszonym przed kościołem, którego zdjęcie zamieścił na Twitterze jeden z internautów.

 

"Byłoby pięknie gdybyśmy w większej grupie pokibicowali"

 

Jak się okazuje ksiądz Joachim Kroll, który jest wielkim fanem sportu (organizuje m.in. Ogólnopolski Półmaraton na rolkach), nie zamierza poprzestać na samych zmianach godzin mszy. W planach ma bowiem utworzenie specjalnej strefy kibica dla parafian.

 

"Przygotujemy salę młodzieżową na strefę kibica. Umieścimy na ścianie 42-calowy telewizor, postawimy ławki i krzesła, przygotujemy w kąciku napoje. Byłoby pięknie gdybyśmy w większej grupie pokibicowali" - napisał ksiądz w ogłoszeniu.

 

 

Ksiądz zapewnił, że w zorganizowanej przez niego "strefie" będzie można obejrzeć nie tylko wszystkie mecze Polaków, ale również innych drużyn uczestniczących w mundialu.

 

Internauci chwalą księdza-kibica

 

Nie wiadomo jak na pomysł księdza zareagowali parafianie, jednak inicjatywa przypadła do gustu internautom.

 

"Takich księży nam potrzeba" - napisał jeden z nich. "Super, oby parafianie odwdzięczyli się pomocą przy procesjach i nabożeństwach" - dodał inny.

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

polsatnews.pl

dk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze