Ambasada RP w Moskwie otrzymała podejrzane przesyłki. "Nie stwierdzono zagrożenia"

Świat
Ambasada RP w Moskwie otrzymała podejrzane przesyłki. "Nie stwierdzono zagrożenia"
Wikimedia Commons/Sergey Sazankov/Ambasada RP w Moskwie

- Potwierdzam, że ambasada RP w Moskwie otrzymała przesyłki, które uznano za możliwe zagrożenie; po ich sprowadzeniu nie stwierdzono takiego zagrożenia - przekazał dyrektor biura prasowego MSZ Artur Lompart.

Rosyjski portal informacyjny Gazeta.ru podał w środę, że pracownicy Ambasady RP w Moskwie poinformowali o otrzymaniu dwóch podejrzanych kopert, zawierających niezidentyfikowany proszek. Portal powołał się na źródło w rosyjskich organach ścigania.

 

- Nieznani sprawcy przysłali do Ambasady polskiej (w Moskwie) dwie koperty z niezidentyfikowanym proszkiem - powiedziało źródło. Według portalu Gazeta.ru prowadzone jest wstępne postępowanie sprawdzające.

 

- Potwierdzam otrzymanie listów, które uznano za możliwe zagrożenie. Po sprawdzeniu nie stwierdzono takiego zagrożenia - powiedział dyrektor biura prasowego resortu spraw zagranicznych Artur Lompart.

 

W lutym br. kilkanaście ambasad obcych państw w Moskwie, w tym Ambasada RP, otrzymało listy z podejrzanym proszkiem. Wówczas na kopertach widniało nazwisko deputowanego Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, Siergieja Żelezniaka. Źródła cytowane przez media powiadomiły w lutym, że substancja okazała się środkiem przeciwko owadom.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze