"Strzelanie z armaty do wróbla". Trzaskowski o możliwym odebraniu immunitetu posłom za odpalenie rac

Polska
"Strzelanie z armaty do wróbla". Trzaskowski o możliwym odebraniu immunitetu posłom za odpalenie rac
Polsat News

- Jeśli będzie wniosek o uchylenie immunitetu posłów PO, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race, będziemy o tym rozmawiać, myślę że się zgodzimy z tym wnioskiem. Ale to strzelanie z armaty do wróbla, wystarczyłby zwykły mandat - powiedział w środę Rafał Trzaskowski.

Stołeczna policja zapowiedziała we wtorek skierowanie do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu dwóch posłów, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race. Według portalu tvp.info chodzi o posłów Platformy Obywatelskiej Andrzeja Halickiego i Sławomira Neumana, którzy mieli podczas Marszu Wolności występować z odpalonymi racami.

 

Halicki na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym on i Sławomir Neumann trzymają zapalone race. Marsz Wolności, zorganizowany przez PO, Nowoczesną i KOD, odbył się 12 maja w Warszawie.

 

"Polityk musi uważać"

 

Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, powiedział w środę w "Sygnałach Dnia" na antenie Polskiego Radio, że skoro prawo stanowi, że podczas zgromadzeń zabronione jest używanie takich materiałów jak race, to szczególnie politycy powinni to prawo respektować. - Polityk musi uważać, bo od niego wymaga się więcej niż od zwykłego obywatela, powinien dawać przykład - mówił.

 

Jednak w jego ocenie, uchylenie immunitetu powinno następować w sprawach "naprawdę poważnych".

 

- Jeśli będzie wniosek, będziemy o tym rozmawiać. Myślę, że się zgodzimy z tym wnioskiem(...). Ale to jest strzelanie do wróbla z armaty, wystarczyłby zwykły mandat i sprawa byłaby zakończona - powiedział polityk.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze