Katarzyna Piekarska możliwą kandydatką SLD na prezydenta Warszawy

Polska
Katarzyna Piekarska możliwą kandydatką SLD na prezydenta Warszawy
Polsat News

W piątek Rada Warszawy SLD podejmie ostateczną decyzję w sprawie kandydata Sojuszu na prezydenta Warszawy; oprócz Andrzeja Celińskiego pojawiła się nowa możliwa kandydatura - Katarzyny Piekarskiej - powiedział w środę w RMF FM szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

- W piątek Rada Warszawy (SLD) podejmie ostateczną decyzję w sprawie kandydata (na prezydenta stolicy). W tej chwili rozpoczęła się ta Rada, trwała kilka godzin, została zawieszona i w piątek zbiera się, żeby ostatecznie podjąć decyzję - powiedział Czarzasty, pytany o kandydata SLD na prezydenta Warszawy.

 

Zapytany, jakie nazwiska są brane pod uwagę, odpowiedział, że jednym kandydatem jest Andrzej Celiński, jednak - jak dodał - we wtorek pojawiła się również możliwość rozmowy na temat kandydatury na prezydenta Warszawy z Katarzyną Piekarską. Poinformował, że rozmowy z nią będą prowadzone w środę.

 

Wcześniej Czarzasty zapowiadał, że decyzja w sprawie kandydata SLD na prezydenta Warszawy zostanie ogłoszona w środę.

 

Śpiewak wyrażał chęć startu 

 

Do tej pory swoje kandydatury na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosili: Patryk Jaki (z poparciem Zjednoczonej Prawicy), Rafał Trzaskowski (z poparciem PO i Nowoczesnej) oraz b. wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz. Chęć startu wyrażał także przewodniczący lokalnego stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak, którego poparcie rozważają m.in. Partia Razem oraz Kukiz'15.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze