Pierwszy spot Antek Bajer nakręcił pod koniec klasy I gimnazjum, kiedy w jego szkole ogłoszony został konkurs na spot profilaktyczny.
Na początku tego roku, młody twórca, zwrócił się o pomoc w realizacji nowego projektu do Starostwa Powiatowego w Płońsku, Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i płońskiego szpitala.

 

Młody filmowiec chciał stworzyć spot profilaktyczny, uświadamiający młodych ludzi o skutkach zażywania środków odurzających, który miałby większy zasięg, dotarł do szerszego grona odbiorców, niż dotychczasowe jego "dzieła".

 

Policjanci zagrali samych siebie 


W jednej ze scen spotu profilaktycznego zagrali policjanci z komisariatu policji w Raciążu i wydziału kryminalnego płońskiej komendy. Mundurowi doskonale odegrali swoje role, wcielając się w samych siebie - policjantów zatrzymujących przestępcę, dealera narkotyków. Funkcjonariusze służyli też młodemu filmowcowi pomocą merytoryczną.

 

Pomocy pomysłodawcy spotu udzielili również pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, płońskiego Szpitala oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku, które koordynowało całą produkcję.

 

polsatnews.pl