Wyskoczył z okna nago, aby uciec policjantom. "A wystarczyło się z nami po prostu przywitać"

Polska
Wyskoczył z okna nago, aby uciec policjantom. "A wystarczyło się z nami po prostu przywitać"
Polska Policja

Podczas akcji przeciwko handlarzom narkotyków na Mazowszu, jeden z podejrzanych tak bardzo chciał uniknąć spotkania z policjantami, że kompletnie nagi wyskoczył z okna na pierwszym piętrze. Niestety dla niego, spadł niemal wprost na uzbrojonych antyterrorystów. Mężczyzna szybko został obezwładniony i zatrzymany, a następnie trafił do szpitala.

W poniedziałek o świcie ponad stu policjantów wkroczyło jednocześnie do 34 mieszkań na terenie Warszawy, Wołomina i okolic. W czasie akcji zatrzymano 16 osób w wieku od 29 do 61 lat. 

 

Osoby te są podejrzewane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją, wprowadzaniem do obrotu, udzielaniem i posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz handlem bronią i włamaniami.

 

Jednym z zatrzymanych jest mieszkaniec podwarszawskich Ząbek, który próbował wymknąć się policjantom skacząc nago z okna na pierwszym piętrze. Desperat z impetem spadł na beton, tuż obok zaskoczonych antyterrorystów. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

 

 

Mężczyzna został zatrzymany. Od razu udzielona została mu pomoc medyczna, jednak obrażenia rąk i nóg, których doznał na skutek upadku z wysokości, były na tyle poważne, że został przetransportowany do szpitala.    

 

 

W domach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli znaczną ilość gotówki, wartościowe zegarki i telefony komórkowe. Zatrzymanym może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Poniedziałkowe zatrzymania to efekt toczącego się od 2016 roku śledztwa. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w 2017 roku. Do tej pory w ręce policjantów trafiło już ponad 100 osób. Wobec 63 z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec 9 dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

 

Śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego nie mniej niż 400 kg środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. Grupa ta zajmowała się również produkcją amfetaminy i marihuany oraz handlem bronią.

 

polsatnews.pl

dk/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze