Przejmujące zdjęcia z Zofiówki. JSW pokazuje to, co widzą ratownicy na dole

Polska
Przejmujące zdjęcia z dołu Zofiówki. JSW pokazuje akcję ratunkową
Galeria zdjęć (8)

Obecnie na dole Zofiówki w Jastrzębiu-Zdroju pracuje 18 zastępów ratowniczych. Poszukują ostatniego z górników zaginionych po wstrząsie, do którego doszło 5 maja. Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała we wtorek zdjęcia obrazujące warunki, w których pracują ratownicy.

JSW poinformowała również o postępach akcji ratowniczej.

 

"Woda z przodka w całości została wypompowana, został jedynie szlam. Ratownikom został jeszcze do spenetrowania 30-metrowy przekop wentylacyjny F-H" - napisała spółka w komunikacie.

 

"Ponadto wszystkie miejsca w chodniku H-10, w których prześwit jest wyższy niż 40 cm, zostały już spenetrowane. Obecnie warunki na dole pozwoliły na to, aby sprawdzić kolejne fragmenty wyrobiska. Ratownicy kontynuują rozbieranie konstrukcji przenośników i urządzeń w najbardziej zniszczonej części chodnika H-10" - podało JSW.

 

Jak informuje spółka, ratownicy przemieszczają się ciasnym korytarzem, a elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, które blokują im drogę, muszą usuwać ręcznie. "Jest to najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej" - podsumowało JSW.

 

polsatnews.pl

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze