Imigrant chwycił 5-letniego chłopca i wskoczył z nim na tory, po których jechał pociąg

Świat
Imigrant chwycił 5-letniego chłopca i wskoczył z nim na tory, po których jechał pociąg
Flickr/Johannes Martin Conrad/CC BY 3.0, zdj. ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w Niemczech. 5-latek stał na peronie w Wuppertal (w rejencji Düsseldorf) ze swoimi rodzicami i dwójką rodzeństwa. Nagle do rodziny podszedł 23-letni Hindus, złapał chłopca i razem z nim wskoczył na tory. Maszynista nie zdołał wyhamować składu.

Mężczyzna położył się z chłopcem na torach, miedzy szynami. Maszynista, gdy tylko zobaczył co się dzieje natychmiast zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, ale nie zdołał zatrzymać rozpędzonego składu. Lokomotywa i kilka wagonów przetoczyło się nad leżącymi.

 

Po wyciągnięciu ich spod pociągu okazało się, że chłopiec ma tylko siniaki i obtarcia, a 23-latek w ogóle nie odniósł obrażeń. Dziecko zostało zabrane do szpitala, a mężczyznę zatrzymali świadkowie zdarzenia i wezwali policję.

 

W maju miał być deportowany

 

Jak przyznają funkcjonariusze, mężczyzna był wcześniej notowany. Od 2010 roku starał się o azyl w Niemczech. Po kolejnych odmowach wyznaczono dla niego termin deportacji na 12 maja 2018 r.

 

Mężczyzna nie wyjawił swoich motywów. Wiadomo, że nie miał on żadnego związku z rodziną chłopca. Sędzia zadecydował w piątek o wysłaniu go do szpitala psychiatrycznego na badania. Śledczy nie wykluczają próby rozszerzonego samobójstwa.

 

Washington Post, local.de, BILD

bas/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze