Na wyżej położonych obszarach Półwyspu Iberyjskiego spadł śnieg. Biało zrobiło się m.in. w Madrycie i w Andaluzji.

 

Nieprzyzwyczajonym do tak niskich temperatur Hiszpanom życie utrudniają śliskie drogi i chodniki. Śnieg zasypał m.in. linię kolejową w Leon w północnej Hiszpanii, w regionie Kastylia i León, ekipy ratowników musiały odśnieżać m.in. dworzec Busdongo w Leon, aby pasażerowie w ogóle mogli z niego skorzystać.

 

ClimateReanalyzer.org

 

Wyjątkowo zimno w górach


W Polsce zimno zrobiło się w poniedziałek i mróz będzie trzymał jeszcze przez co najmniej parę dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem w Beskidzie Niskim i w Bieszczadach. Wyjątkowo zimno ma być również na południu Małopolski.


W nocy z wtorku na środę należy spodziewać się zachmurzenia małego i umiarkowanego. Na północy miejscami wystąpią słabe opady śniegu. Na zachodzie ruch na drogach może miejscami utrudniać marznąca mgła, która ograniczy widzialność do 600 m.

 

W nocy -14°C w dolinach karpackich 


Temperatura minimalna od -12°C miejscami na północnym wschodzie do -6°C na Opolszczyźnie, w dolinach karpackich lokalnie -14°C, na wybrzeżu -5°C. Będzie wiał słaby wiatr, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.


W dzień zachmurzenie również będzie małe i umiarkowane, a w rejonach podgórskich spadną trochę śniegu. Po południu miejscami opady śniegu zmienią się w deszcz ze śniegiem, co lokalnie spowoduje gołoledź.

 

Wiatr słaby i umiarkowany

 

Temperatura w środę maksymalnie osiągnie od -4°C na Pomorzu do 3°C na południowym zachodzie Polski. W rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, na wybrzeżu około -1°C. Nadal będzie wiało słabo i umiarkowanie.

 

Poniżej aktualna prognoza pogody

 

 


polsatnews.pl