Pożar autobusu w Kazachstanie. Zginęło 52 Uzbeków

Świat

52 obywateli Uzbekistanu zginęło, gdy autobus, którym podróżowali, zapalił się w czwartek w rejonie Aktau w obwodzie mangystauskim na północnym zachodzie Kazachstanu - poinformowały lokalne władze.

 

- W trakcie jazdy doszło do zapalenia się pasażerskiego autobusu marki Ikarus. Pojazdem podróżowało 55 pasażerów i dwóch kierowców - powiadomił oficjalny przedstawiciel komitetu ds. nadzwyczajnych MSW Kazachstanu Rusłan Imankułow.

 

Z płonącego pojazdu udało się wydostać pięciu osobom, w tym dwóm kierowcom. Zostali przewiezieni do szpitala. - Pozostałe 52 osoby zginęły na miejscu - przekazał Imankułow. MSW poinformowało, że kierowcy to obywatele Kazachstanu.

 

Możliwe zwarcie 

 

Jak informuje rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na źródło, autobus jechał z Uzbekistanu do Rosji.

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10.30 czasu lokalnego (05:30 w Polsce) na drodze łączącej kazachstańskie miasto Szymkent z rosyjską Samarą. Trasą często podróżują migranci zarobkowi z Uzbekistanu, którzy pracują w Rosji.

 

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną zapalenia się autobusu. Zespół dochodzeniowy twierdzi, że do pożaru mogło dojść przez zwarcie.

 

PAP, wideo: Reuters

zdr/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze