Dzieci wyrzucane z płonącego budynku w ręce strażaków. Dramatyczne wideo z akcji ratunkowej

Świat
Dzieci wyrzucane z płonącego budynku w ręce strażaków. Dramatyczne wideo z akcji ratunkowej
Reuters/DeKalb Professional Firefighters

Podczas pożaru apartamentowca na przedmieściach Atlanty w Stanach Zjednoczonych rodzice zaczęli wyrzucać dzieci z balkonów budynku. - Łapaliśmy je jak piłkę do footballu. To było naprawdę niesamowite - relacjonował kapitan Eric Jackson. Dramatyczne sceny zarejestrowała kamera umieszczona na hełmie jednego ze strażaków uczestniczących w akcji ratunkowej.

Do pożaru doszło na początku stycznia. W poniedziałek wideo z akcji opublikowane zostało na facebookowym profilu uczestniczących w akcji strażaków. Widać na nim płonący budynek, z którego próbują wydostać się ludzie.

 

Jak podają amerykańskie media, w płonącej części budynku uwięzionych było kilkanaście osób, w tym ośmioro dzieci.

 

- Ludzie byli przerażeni. Wszędzie było słychać krzyki - powiedziała mediom kobieta, która zdołała się wydostać z płonącego budynku.

 

W pewnym momencie przerażeni ludzie, widząc stojących na dole strażaków, zaczęli zrzucać swoje dzieci z balkonów budynku. Być może dzięki temu udało się uratować je wszystkie.

 

 

- Rzucali dzieci prosto w nasze ramiona. Łapaliśmy je jak piłkę do footballu. To było naprawdę niesamowite - relacjonował mediom kapitan Eric Jackson, którego chwyt został uwieczniony na filmie.

 

Dzięki sprawnej akcji strażaków także nikt z dorosłych nie odniósł poważnych obrażeń. Przyczyny pożaru na razie nie są znane, trwa dochodzenie w tej sprawie.

 

polsatnews.pl

dk/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze