Amerykański motocykl będzie wykorzystywany głównie przez policję drogową, ale także przy zabezpieczaniu imprez masowych.

 

- Trzeba mieć różne pomysły na rozwój, promocję i uświetnianie miasta. Z pewnością ten motocykl jest właśnie takim posunięciem. Poprawi warunki pracy policjantów, a co za tym idzie, podniesie poziom bezpieczeństwa na naszych ulicach - powiedział prezydent Rzeszowaw rozmowie z portalem nowiny24.pl

 

Według urzędników, Rzeszów to jedyne miasto w Europie, w którym policjanci będą jeździć Harleyem-Davidsonem.

 

Miasto wybrało go drogą zapytania ofertowego, w którym opisano wymagane kryteria. Zgłosiły się dwie firmy - BMW i Harley Davidson. Oferta BMW wynosiła 98 tys. zł, oferta Harleya była o 30 tys. zł tańsza.   

 

Imponujące osiągi

 

Motocykl jest wyposażony w nowoczesny silnik Milwaukee-Eight o pojemności 1745 ccm i mocy 90 KM. Może jechać z prędkością nawet 190 km/h. Jest już oznakowany i przystosowany do służby, ale ze względu na pogodę,na drogi wyjedzie dopiero wiosną.

 

- Razem z nim nasi policjanci mają w tej chwili do dyspozycji pięć motocykli - poinformował rzecznik rzeszowskiej policji kom. Adam Szeląg.

 

Amerykańska policja wykorzystuje maszyny Harley-Dawidson od 1908 r. Obecnie - specjalnie przygotowane dla funkcjonariuszy pod kątem szybkiego uruchamiania - mają zmodyfikowane silniki oraz hamulce i ABS.

 

nowiny24.pl, polsatnews.pl