Ewakuacja szkoły w Wadowicach. 11 dzieci podtruło się rozpylonym gazem

Polska
Ewakuacja szkoły w Wadowicach. 11 dzieci podtruło się rozpylonym gazem
Flickr/m_takahashi/CC BY-ND 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

- Jedenaścioro dzieci uskarżało się na zawroty głowy i nudności, a jedno z nich trafiło do szpitala wskutek podtrucia gazem drażniącym drogi oddechowe, który został rozpylony w piątek przed południem w jednej z wadowickich podstawówek - podał rzecznik wadowickich strażaków Krzysztof Cieciak.

Substancja została rozpylona w szatni przy szkolnej sali gimnastycznej. Nauczyciele natychmiast wyprowadzili przed budynek ponad 500 uczniów i wezwali straż pożarną. Zaczęli wietrzyć szkołę.

 

„W sumie jedenaścioro dzieci uskarżało się na zawroty głowy i nudności. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy podając tlen. Wkrótce przyjechały karetki i przekazaliśmy im dzieci pod opiekę. Zostały przebadane. W jednym przypadku lekarz zadecydował, że zabierze dziecko do szpitala” - powiedział Krzysztof Cieciak.

 

W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej, a także pluton ratownictwa chemicznego z Krakowa. „W wyniku wietrzenia substancja ulotniła się. Zważywszy na występujące podrażnienia dróg oddechowych mógł to być gaz pieprzowy” - dodał Cieciak.

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się policja.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze