- Sejm jest to miejsce, gdzie mogą przyjść wszyscy obywatele i się wypowiedzieć, bez wcześniejszego oceniania, co powiedzą. Dzisiaj na komisji zdrowia najmądrzejsze słowa powiedział nie minister, nie posłowie, nie były minister Arłukowicz, ale strona społeczna, która przyszła. Akurat nie ten pan (Przechrzta - red.). Mówił nie na temat i tu powinien mieć to wystąpienie przerwane przez przewodniczącego. Przewodniczący tego nie zrobił, dlatego ta osoba dalej o tym mówiła - powiedział Sachajko. 

 

"Nie wiem o czym była ta konferencja"

 

- Wyjątkowe prowadzenie komisji przez pana Arłukowicza doprowadziło do tego, że ten pan miał piękne wystąpienie, a później konferencję - dodał poseł Kukiz'15.

 

Prowadząca program zapytała Sachajko, o czym było to wystąpienie. - Nie wiem o czym była ta konferencja, bo nie słuchałem konferencji tego pana - odparł.  

 

- Dzisiaj rozmawialiśmy o bardzo poważnych rzeczach. W imię powagi sytuacji, jaką dzisiaj mamy, niekoniecznie każdy, kto chce się wypowiadać i uważa się za uzdrowiciela, powinien znajdować miejsce, do tego, żeby na komisji zdrowia zajmować czas, kiedy rozmawiamy o mądrych i potrzebnych rzeczach - powiedziała z kolei Elżbieta Radziszewska (PO), która również była gościem programu "Tak czy Nie".

 

Przechrzta podczas obrad komisji próbował porozmawiać z ministrem zdrowia. Skończyło się jednak na interwencji straży marszałkowskiej, co zarejestrowała kamera Polsat News. 

 

 

 

Pod koniec grudnia Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli pochwaliło się spotkaniem z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko ws. możliwości finansowania przez NFZ duchowego uzdrawiania. Resort podkreślił jednak, że spotkanie odbyło się w ramach dyżuru poselskiego, a tematu rozmowy nie ustalano. 

 

Polsat News, polsatnews.pl