Turyści bili się o sanie. 5-letni Arek nad Morskie Oko dojechał sam. Na wózku inwalidzkim

Polska
Turyści bili się o sanie. 5-letni Arek nad Morskie Oko dojechał sam. Na wózku inwalidzkim
nakolkach.com

Arek urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Do końca życia będzie musiał jeździć na wózku inwalidzkim. Niepełnosprawność nie jest jednak dla niego problemem, co udowadnia każdego dnia. Niedawno dojechał na wózku do Morskiego Oka. W tym czasie grupa turystów biła się o sanie, którymi mogli tam wygodnie dotrzeć. "Ciekawe jak się czuli ludzie w wozach, przejeżdżając obok niego" - komentują internauci.

"Oto Arek. Arek ma 5 lat i siłę ducha, której pozazdrościć mu może pewnie 99% osób czytających ten post. Kilka dni temu dojechał nad Morskie Oko...ale w trochę inny sposób niż setki turystów każdego dnia" - taki wpis pojawił się na facebookowym profilu portalu Tatromaniak.

 

Na dołączonych zdjęciach widać uśmiechniętego chłopca na wózku, któremu udało się osiągnąć cel.

 

"Mamy to. Morskie Oko zdobyte. A oto dumny turysta" - napisała na Facebooku mama Arka, która jest też autorką bloga nakolkach.com.

 

Post na profilu Tatromaniak błyskawicznie doczekał się blisko 2 tys. udostępnień i setek komentarzy. Większość z nich nawiązuje do niedawnej sytuacji nad Morskim Okiem z udziałem grupy turystów, którzy awanturowali się w kolejce w oczekiwaniu na góralskie zaprzęgi.

 

"Niech uczą się od ciebie ci wszyscy, którym w Sylwestra nie chciało się iść na nogach i awanturowali się na Włosienicy. Brawo dla ciebie!!!", "Wszyscy Ci ala turyści powinni brać z chłopca przykład. Nie konikami, a o własnej silnej woli. Oby jak najmniej takich ''turystów'' którzy ostatniego czasu zawitali na Morskie Oko". "No proszę… Są ludzie, którzy nie wzywają TOPR-u ani straży parkowej, żeby ich zwiozła z Morskiego… A przecież do niego nikt by o to nie miał pretensji. Dzielny" - komentują internauci.

 

 

Wyczyn Arka zauważył i docenił m.in. Zbigniew Boniek. Prezes PZPN napisał na Twitterze: "Jak Arek chce dojechać na jakiś mecz Repry to proszę o kontakt".

 

nakolkach.com, Tatromaniak, polsatnews.pl

paw/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze