Oprócz wymienionych wyżej artystów, do zaprezentowania swoich największych hitów zaproszono jeszcze m.in. Ewę Farną, Golec uOrkiestrę, Michała Wiśniewskiego, Mesajahę, Weekend, MIG, Long&Junior, Pięknych i Młodych oraz zespół Łobuzy. 

 

Zaproszono też wykonawców związanych z aglomeracją śląską - zespół Feel, Sebastiana Riedela i Cree oraz Frele - żeńskie trio wykonujące światowe hity w śląskiej gwarze. Podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów" zabrzmi m.in. ich wersja "Despacito" czyli "Dejta Cicho", która na YouTube ma już ponad 2 mln odtworzeń.

 

Ponadto, obok największych muzycznych hitów, wieczór urozmaicą wróżby i horoskopy.

 

Gwiazda wieczoru, Alvaro Soler należy do najpopularniejszych obecnie europejskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Jego debiutancki utwór "El mismo sol" dotarł na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Austrii, Belgii, Włoszech, Polsce i Szwajcarii.

 

Występ piosenkarza otworzył Sylwestrową Mocy Przebojów.

 

  

Po północy noworoczny toast wzniosą z widzami: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

 

Imponujących rozmiarów scena

 

Multimedialna scena, na której występują w Katowicach artyści, ma całkowitą powierzchnię 322 m kw. Szeroką na 55 m i wysoką na 22 m scenografię uzupełnia prawie 600 m kw. ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Moc nagłośnienia wynosi 300 kW, koncert pokazuje piętnaście kamer.

 

Zobaczcie słynną "Bałkanicę" zespołu Piersi.

 

 

Organizatorzy szacują, że w szczytowym momencie koncert będzie oglądać na placu przed Spodkiem ok. 50-60 tys. osób. Po zakończeniu imprezy jej uczestnicy będą mogli wrócić do domów, korzystając ze specjalnych, dodatkowych połączeń tramwajowych, autobusowych i kolejowych.

  

 

Plac Honorowy w Katowicach po raz trzeci w historii jest świadkiem wielkiego multimedialnego widowiska z jakich słynie Polsat. W zeszłym roku noworoczny toast wzniosło z nami 4,2 miliona widzów, a Telewizja Polsat była liderem oglądalności w grupie komercyjnej.

 

Katowice stawia na rozwój

 

Gospodarzami "Sylwestrowej Mocy Przebojów" są Telewizja Polsat oraz samorząd Katowic, dla którego impreza jest okazją do zaprezentowania zmian, jakie dokonały się w stolicy Górnego Śląska w ostatnich latach. Kojarzone przez lata z górnictwem Katowice w coraz większym stopniu stawiają na kulturę - m.in. przed ponad rokiem otrzymały tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

 

Sylwestrowy koncert odbywa się w pobliżu terenu po dawnej kopalni Katowice, który dziś jest symbolem owych zmian. W ostatnich latach powstała tu Strefa Kultury, a w niej nowoczesne gmachy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

 

www.sylwestrowamocprzebojow.pl, Polsat News, PAP