Autor wpisu na stronie internetowej podkreślił, że "pierwsze kroki mamy już za sobą, przełamujemy lody". 

 

"Okazuje się, że wiele osób w Ministerstwie i Rządzie nie wie na czym ta metoda polega i potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii. Mam nadzieję, że będzie więcej spotkań i że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z uzdrowicieli w służbie zdrowia" - głosi komunikat na stronie, datowany na 20 grudnia.

 

Rzecznika prasowego ministra zdrowia zapytaliśmy w mailu, czy takie spotkanie się odbyło i czy rozważane jest wprowadzenie metody duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia. Zapytaliśmy:

 

Czy do takiego spotkania rzeczywiście doszło? Jeżeli tak, to kiedy miało miejsce i czego dotyczyło?

Czy Pani Szczurek-Żelazko uczestniczyła w tym spotkaniu jako przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia?
Czy wprowadzenie metody duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia, rzeczywiście jest rozważane, tak jak piszą przedstawiciele stowarzyszenia?
Jakie jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia odnośnie metody duchowego uzdrawiania?
Czy w planach Ministerstwa Zdrowia są kolejne spotkania na temat tej metody?

 

Na odpowiedzi czekamy.

 

"Wspólne medytowanie"

 

W statucie Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli możemy przeczytać m.in., że organizacja ma na celu "zrzeszanie duchowych uzdrowicieli dyplomowanych, osób będących na stażu i osób wspierających, które działają na rzecz niesienia pomocy poprzez duchowe uzdrawianie, polegające na modlitwie, medytacji i nakładaniu rąk".

 

Cele stowarzyszenia realizowane są m.in. poprzez "wspólne medytowanie dla własnego rozwoju duchowego osób stowarzyszonych i dla dobra innych ludzi poprzez tworzenie pozytywnych relacji międzyludzkich" oraz "współpracę z instytucjami i organizacjami medycznymi, samorządami terytorialnymi, administracją rządową, organizacjami społecznymi w zakresie poprawy zdrowia ludzi dotkniętych chorobą".

 

polsatnews.pl