- Rodzi się, Jezus, rodzi się Chrystus, rodzi się nadzieja, miłość. Pragnę dzisiaj z państwem podzielić się opłatkiem, życzyć wszystkim rodzinnych, wesołych, dobrych i błogosławionych świąt. Niech spełnią się państwa oczekiwania i marzenia, bądźcie szczęśliwi. Dzisiaj to święty czas; niech pozostanie w naszych sercach i naszych domach na zawsze - powiedziała Szydło w filmie opublikowanym w sobotę na Facebooku.

 

 

"Spokoju ducha"

 

"Boże Narodzenie to czas nadziei i nowego początku. Nowoczesna życzy wszystkim szczęśliwych świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! W tym także wiele uśmiechu, radości i humoru, które czynią nasze życie szczęśliwszym. Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!" - napisali politycy ugrupowania i zamieścili film z życzeniami na YouTube.

 

- Rodzinnych, ciepłych, zimowych świąt - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

 

"Nadziei w Ojczyźnie"

 

Życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również szef Rady Europejskiej Donald Tusk. "Na Boże Narodzenie wszystkim ludziom dobrej woli ciepła w domu, miłości w rodzinie i nadziei w Ojczyźnie" - napisał na Twitterze.

 

 

Życzenia złożył również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. "Życzę wszystkim wielu radosnych i szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. Niech Nowy Rok przyniesie zdrowie i pomyślność we wszystkich ważnych dla państwa sprawach" - przekazał.

 

 

"Radości, spokoju, życzliwości"

 

Życzenia radości w święta i sukcesów w Nowym Roku przekazał w mediach społecznościowych także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. "Życzę, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia przyniosły radość, spokój i wzajemną życzliwość" - napisał.

 

"Zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia" - życzyła z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

 

Szef klubu PO Sławomir Neumann przekonywał w filmie opublikowanym na Twitterze, że polityka nie powinna "podzielić nas przy rodzinnym stole".

 

 

PAP