Policyjny pościg ulicami Warszawy. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych

Polska

- Trzech policjantów zostało rannych po zderzeniu aut na skutek nocnego pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji. Jeden z policjantów nadal przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 2.20 w okolicy ronda Wiatraczna w Warszawie.

 

- Policjanci w oznakowanym radiowozie chcieli przeprowadzić kontrolę samochodu marki Mercedes. Kierowca tego samochodu nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Podjęto pościg, do którego dołączył jeszcze nieoznakowany radiowóz. Na skutek pościgu doszło do zderzenia samochodów, zostały uszkodzone dwa radiowozy oraz mercedes, który na skutek zderzenia jeszcze uderzył w drzewo - powiedziała Adamus.

 

Po zdarzeniu okazało się, że mercedes był kradziony, a 32-letni kierowca miał 1,8 promila alkoholu. Podróżująca z nim kobieta najprawdopodobniej także była pod wpływem alkoholu.

 

W zderzeniu samochodów zostało rannych trzech policjantów. Dwóch z nich już opuściło szpital, jeden nadal jest hospitalizowany, ale jego obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu.

 

Kierowca zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze