Błaszczak: szef MSWiA przejmie nadzór nad policją a o zmianach w rządzie zdecyduje kierownictwo PiS

Polska
Błaszczak: szef MSWiA przejmie nadzór nad policją a o zmianach w rządzie zdecyduje kierownictwo PiS
Polsat News
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk

Minister spraw wewnętrznych i administracji będzie miał bezpośredni nadzór nad policją - zapowiedział w czwartek w radiowej Jedynce szef resortu Mariusz Błaszczak. Obecnie nadzór taki sprawuje Komendant Główny Policji.

Realizację tego zadania ma zapewnić nowe Biuro Nadzoru Wewnętrznego. - Chodzi o to, żeby minister spraw wewnętrznych miał realne narzędzie do nadzorowania pracy policji. Realne narzędzie, a więc takie, które pozwoli na ocenę również tego, co dzieje się w policji - powiedział gość radiowych "Sygnałów Dnia".

 

Biuro ma zajmować się m.in. nieprawidłowościami w pracy policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, proponować awanse i delegować pracowników zagranicę.

 

"Rządy Szydło i Morawieckiego to nie są rządy autorskie"

 

Pytany o ewentualne zmiany w składzie rządu Błaszczak stwierdził, że nowy premier zna ministrów, z którymi współpracował jako wicepremier w rządzie Beaty Szydło, a decyzję w tej sprawie podejmować będzie przede wszystkim kierownictwo PiS.

 

- Zarówno rząd pani premier Beaty Szydło, jak i rząd pana Mateusza Morawieckiego to nie są gabinety, które były kreowane wyłącznie przez ich szefów. To nie są rządy autorskie, to są rządy, które powstały w ramach programu Prawa i Sprawiedliwości. To są rządy Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy - argumentował minister.

 

We wtorek po expose nowego premiera prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że "jest niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku - w styczniu; wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie".

 

polskieradio.pl, polsatnews.pl

dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze