"Jeszcze nie został włożony kij w okropne mrowisko, które się świetnie urządziło". Romaszewska o sędziach w Polsce

Polska

- Nie odnieśliśmy takiego zwycięstwa, żeby obywatel naszego kraju, tu w Polsce mógł mieć prawo do naprawdę sprawiedliwego, rzetelnego i wnikliwego procesu. Do tej pory tego nie osiągnęliśmy i jeszcze nie został włożony kij w okropne mrowisko, które się świetnie urządziło. Wobec tego to jest początek początku - powiedziała dziennikarzom w Senacie doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska.

W środę senatorowie kontynuowali przerwaną we wtorek debatę nad nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.


- W 1989 r., kiedyśmy tę władzę w zasadzie zaczęli przejmować, nie przejęliśmy tej władzy sądowniczej - powiedziała Romaszewska. - Co to znaczy przejąć władzę sądowniczą? Ta władza stała się korporacją zamkniętą w sobie, zajmującą się swoimi interesami - stwierdziła doradczyni prezydenta.


"Trzeba byłoby, żeby oni się zgłosili do mnie"


Zapytana o oświadczenie Departamentu Stanu USA, który po karze nałożonej na TVN24 przez KRRiT za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem w grudniu 2016 r., wyraził zaniepokojenie wolnością mediów w Polsce, Romaszewska odpowiedziała: "cóż oni mogą naprawdę wiedzieć o tym, co tu się dzieje?".


- Trzeba byłoby, żeby oni się zgłosili do mnie, to bym powiedziała im, na czym rzecz polega. Po pierwsze, że mamy trzy władze. To zasadnicza sprawa - podkreśliła.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze