Kamiński pyta Kuchcińskiego o różnicę między "tchórzem" a "zdradzieckimi mordami"

Polska

- Państwo macie czas jeszcze na to, by sprzeciwić się Jarosławowi Kaczyńskiemu i wykazać się odwagą. Bo to, że Jarosław Kaczyński jest tchórzem, to wiemy - nie został premierem. Jest pan tchórzem - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej do prezesa PiS podczas debaty przed głosowaniem ws. projektów ustaw o SN i KRS. - Obraża pani inne osoby - przerwał jej marszałek Marek Kuchciński.

W piątek Sejm głosuje nad poprawkami do prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

 

Gdy posłanka Nowoczesnej apelując do posłów PiS ws. poprawek mniejszości nazwała Kaczyńskiego tchórzem marszałek Sejmu wyłacząył jej mikrofon.

 

- Obraża pani inne osoby. Przywołuję panią do porządku, ponieważ muszę uznać, że uniemożliwia pani prowadzenie obrad - oświadczył i zarządził głosowanie nad poprawką.

 

"Mówi pan nie na temat"

 

- Panie marszałku. Zarzuca pan notorycznie posłom Sławomirowi Nitrasowi i Joannie Scheuring-Wielgus zakłócanie obrad tego Sejmu, a co więcej - pani poseł powiedział pan, że obraża osoby w tej izbie i to jest problem. Czy może nam pan wyjaśnić, jaka jest semantyczna różnica  między nazwaniem kogoś "tchórzem", jeśli nie ma odwagi wziąć stanowiska, które wziąć powinien, a nazwanie kogoś "mordami zdradzieckimi" - zapytał Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).

 

Odniósł się do wypowiedzi prezesa PiS, który w lipcu podczas drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.zarzucał opozycji "wycieranie zdradzieckich mord nazwiskiem jego brata" i zamordowanie go.

 

- Zwracam panu uwagę, że mówił pan nie na temat, bo w 9 poprawce chodzi o skreślenie pkt. 7 w art. 36 par. 1 - powiedział Kamińskiemu marszałek Kuchciński.

 

polsatnews.pl

dro/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze