- To wzruszające i wspaniałe móc widzieć tak ogromne zaangażowanie naszych widzów i pomoc, którą niosą ludzie dobrej woli tym najbardziej potrzebującym i bezbronnym czyli chorym dzieciom, którym Fundacja Polsat niesie pomoc. Dziękujemy za ten dar wielu ser - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

Zebrano już ponad 17,5 mln zł

 

W ciągu dotychczasowych czternastu edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego udało się zebrać ponad 17,5 mln zł. Kwota ta w całości została przekazana na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

 

Po raz kolejny Świętego Mikołaja, w którego wcielił się aktor Krzysztof Kowalewski, wspomogli dziennikarze redakcji Wydarzeń, Polsat News i Polsat Sport. W tym roku byli to: Dorota Gawryluk, Magdalena Hykawy, Karolina Szostak, Jarosław Gugała, Bartosz Kwiatek i Andrzej Wyrwiński.

 

Fundacja Polsat podziękowała firmom, które wsparły jej coroczną akcję. Są wśród nich m.in.: Coca Cola Services Sp. z o.o., Colian Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Getback S. A., Grupa Allegro Sp. z o.o., Grupa Maspex Wadowice, Jeronimo Martins Dystrybucja, McDonalds Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., NIVEA Polska Sp. z o.o., Orange Polska S.A., Pepsi-Cola Bottlers Poland Sp. z o.o., Philips Polska Sp z o.o., Plus Bank S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Procter & Gamble DS Polska Sp. z o.o., Tesco Polska Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., VISA Europe Management Services Limited Sp. z o.o.

 

Fundacja przekazała dotąd ponad 223,7 mln zł

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających w Polsce, od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Do dziś fundacja objęła swoją pomocą 31 332 małych pacjentów i wsparła finansowo 1204 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

W sumie na cele statutowe fundacja przekazała dotąd ponad 223,65 mln zł.

 

"Wystarczy chcieć"

 

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat i o tym, jak uzyskać jej wsparcie można przeczytać tutaj.

 

Co tydzień w niedzielę o godz. 13:30 w Polsat News emitowany jest program fundacji "Wystarczy chcieć", przedstawiający historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz problemy, z którymi borykają się dzieci zdrowe. Eksperci wyjaśniają istotę prezentowanych przypadków, omawiają możliwości leczenia, lub - w sytuacji chorób nieuleczalnych - podpowiadają, jak powinna przebiegać opieka.

 

Odcinki programu dostępne są m.in. w polsatnews.pl.

 

Telewizja Polsat

 

Autor zdjęcia: Telewizja Polsat