Mazurek: nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Morawieckiego na premiera

Polska

- Nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma; podejmie ją Komitet Polityczny PiS - poinformowała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Rzecznik PiS pytana, czy jest już znany termin rekonstrukcji rządu, odpowiedziała, że żaden konkretny termin nie został jeszcze wyznaczony. Przypomniała, że w poniedziałek odbyło się spotkanie szefów okręgów, odpowiedzialnych m.in. za kampanię wyborczą. Jak dodała, rozmowa dotyczyła spraw bieżących, w tym rekonstrukcji rządu.

 

- Ostateczną decyzję w temacie, kiedy i ewentualnie kto, i czy będzie zmiana premiera, podejmuje Komitet Polityczny (PiS), a taki Komitet się jeszcze nie odbył - powiedziała rzecznik PiS.

 

"Decyzji jeszcze nie ma"

 

Mazurek była także pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego. - Nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

 

- To (Morawiecki) jest dosyć sprawny człowiek, a nie jest tajemnicą od dziś, że o tej rekonstrukcji mówimy i za tematy, które dzisiaj są dla nas ważne i istotne odpowiada Mateusz Morawiecki. To, że mogliśmy przeprowadzać nasze reformy, spowodowane jest sukcesem finansowym, którego autorem jest Mateusz Morawiecki - oceniła Mazurek.

 

"Przedstawiciele rządu, nie są przywiązani do swoich stołków"

 

Jak dodała, najbliższe działania PiS są związane głównie ze sprawami gospodarczymi i przedsiębiorczością. Za to odpowiada w głównej mierze minister Morawiecki - zauważyła Mazurek.

 

- My, jako politycy PiS, wielokrotnie mówiliśmy o tym, że szczególnie przedstawiciele rządu, nie są przywiązani do swoich stołków, a też w przestrzeni medialnej pojawiała się informacja, że pani premier oddała się do dyspozycji prezesa i władz partii - powiedziała Mazurek.

  

O kształcie i strukturze rządu zadecyduje Szydło "lub nowy premier"

 

Rzecznik PiS zaznaczyła, że kształt i struktura rządu, decyzje personalne, podejmie nowy premier, lub obecna premier Beata Szydło

 

Pytana, czy do tych zmian może dojść jeszcze w tym tygodniu odpowiedziała: "Nie sądzę". - Wszystko się może zdarzyć, ale takich terminów jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze