Nowy szef stołecznej policji. P.o. został nadinsp. Paweł Dobrodziej

Polska
Nowy szef stołecznej policji. P.o. został nadinsp. Paweł Dobrodziej
policja.waw.pl

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej został pełniącym obowiązki komendanta stołecznego policji - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji.

Dobrodziej zastąpił na tym stanowisku insp. Rafała Kubickiego, który pod koniec października zdecydował o przejściu na emeryturę.

 

- Garnizon stołeczny jest wzorem ze względu na liczbę zadań i obciążenie, nieporównywalne do innych komend wojewódzkich. Jestem przekonany, że nadinsp. Paweł Dobrodziej zagwarantuje wysoką jakość służby i pracy - powiedział komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk powierzając Dobrodziejowi pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta stołecznego.
 
Paweł Dobrodziej urodził się 15 maja 1970 roku w Łodzi. Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Od 1998 r. pracował w wydziale XIV w Łodzi Biura do walki z przestępczością zorganizowaną KGP. Od 2000 r. w łódzkim CBŚ. W lutym 2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze