Zmarł 26-latek skatowany przez grupę mężczyzn w Rudzie Śląskiej

Polska
Zmarł 26-latek skatowany przez grupę mężczyzn w Rudzie Śląskiej
Polsat News

Lekarzom nie udało się uratować życia 26-latka, skatowanego przed tygodniem w Rudzie Śląskiej pałkami i kijami bejsbolowymi. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja szuka jago oprawców - prawdopodobnie było ich około dziesięciu. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Informację o śmierci pobitego mężczyzny przekazał we wtorek rzecznik policji w Rudzie Śląskiej asp. Arkadiusz Ciozak. Według mediów, tłem pobicia były porachunki pseudokibiców.

 

Do pobicia doszło przed tygodniem w miniony wtorek wieczorem w rudzkiej dzielnicy Orzegów. Około 10 sprawców pobiło trzech młodych mężczyzn: dwóch nastolatków i 26-latka, który doznał poważnych obrażeń i w bardzo ciężkim stanie, nieprzytomny, trafił do szpitala. Dwaj pozostali pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji.

 

Napastnicy posługiwali się pałkami i kijami bejsbolowymi, nie przestawiali bić i kopać swej ofiary nawet po tym, jak upadła na ziemię. Część sprawców była zamaskowana. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu, nagrania są analizowane w śledztwie. Dotychczas nie zatrzymano żadnego z napastników.

 

Według regionalnych mediów, pobicie to wynik porachunków grup pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Policjanci nie komentują tych informacji.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze