Ronaldo dogonił Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców

PAP/EPA/JOSE COELHO

Portugalczyk Cristiano Ronaldo zdobył w sobotnim meczu z Andorą (2:0) swoją 15. bramkę w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018 i na czele klasyfikacji strzelców zrównał się z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim.

Ronaldo zagrał w Andorze dopiero od początku drugiej połowy, a bramkarza gospodarzy pokonał w 63. minucie. Wynik na 2:0 dla Portugalii ustalił w końcówce Andre Silva.

Piętnaście goli przed ostatnią kolejką ma również Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych trzy z nich strzelił w czwartek na wyjeździe w meczu z Armenią (6:1).

Wszedł po przerwie

Trzeci w tej klasyfikacji Belg Romelu Lukaku (10 goli) nie grał w sobotę z Bośnią i Hercegowiną z powodu kontuzji. Jego koledzy z drużyny wygrali na wyjeździe 4:3.

Już wiadomo, że Ronaldo i Lewandowski pobili rekord strzelonych bramek w jednych europejskich eliminacjach do mistrzostw Europy lub świata. Do niedawna liderem, z dorobkiem 14 goli, był Predrag Mijatovic, który grał w barwach Jugosławii w eliminacjach MŚ 1998.

Już w niedzielę Polska zagra z Czarnogórą w swoim ostatnim meczu eliminacji. Portugalia kończy zmagania potyczką ze Szwajcarią na własnym stadionie.