Kradzione w Austrii auta sprowadzali do Polski. Policja rozbiła gang

Polska

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali pięciu podejrzanych o kradzieże samochodów i odzyskali trzy auta. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Zatrzymani mężczyźni: 22-letni Michał N., 23-letni Karol Ż., 25-letni Paweł J., oraz 26-letni Marek K., usłyszeli w prokuraturze zarzuty kradzieży trzech pojazdów. Dodatkowo Karol Ż. usłyszał zarzut paserstwa. Piąty z zatrzymanych, 26-letni Łukasz W., będzie odpowiadał za współudział w kradzieży z włamaniem oraz za niestosowanie się do zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową ustalili, że członkowie grupy skradli w Wiedniu forda galaxy o wartości ok. 170 tys. zł. Bezpośrednio po kradzieży jeden z mężczyzn miał sprowadzić samochód do Polski. Został zatrzymany na trasie pod Nadarzynem.

 

 

Ukradli też ekspresy do kawy


- Wtedy też doszło do zatrzymania pozostałych członków grupy, którzy wracali do kraju toyotą avensis. Podczas przeszukania ich toyoty, policjanci zabezpieczyli urządzenia i narzędzia służące do kradzieży pojazdów, ukryte w plastikowych osłonach samochodu. Dodatkowo w aucie znajdowały się dwa ekspresy do kawy, które zostały skradzione wraz z fordem galaxy - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

 

 

W wyniku kolejnych działań policjantów w garażu na warszawskiej Pradze Północ zabezpieczono skradziony kilka dni temu w Wiedniu samochód ford s-max o wartości 150 tys. zł. Policjanci także zabezpieczali na Pradze północ, ford mondeo o wartości 140 tys. zł który był zaparkowany na parkingu strzeżonym. Według ustaleń policjantów do polski z Austrii trafił pod koniec sierpnia

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze