Główna część konferencji Space X na  Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym (IAC) była poświęcona rozwiązaniom, które zostaną zastosowane przy kolonizacji Marsa, a także załogowym lotom na Księżyc. Niespodziewanie Musk  przeszedł do tematu "międzymiastowych podróży gwiezdnych".

 

 

Najszybsze do tej pory

 

Według wstępnych założeń statek kosmiczny ma poruszać się po orbicie z prędkością do 18 tys. mil na godzinę (ok 27 tys. km/godz.), co czyniłoby go najszybszym ziemskim środkiem transportu. Pasażerowie, aby w ogóle wejść na pokład, musieliby udać się promem na specjalnie przygotowaną pływającą platformę, z której startowałaby rakiety.

 

Jednorazowo statkiem mogłoby podróżować około stu pasażerów. Według Muska cena lotu nie przekraczałaby ceny biletu lotniczego w klasie ekonomicznej na podobnej trasie.


W wideo prezentującym działanie nowego systemu pojawiło się kilka planowanych tras i szacunkowego czasu przelotu. Wśród nich są m.in. trasy z Tokio do Singapuru (28 min), Sydney do Aten (47 min) oraz z Los Angeles do Johannesburga (50 min).

 

The Verge, Washington Post, polsatnews.pl