Pyton, boa, gekon i wiele innych. Policjanci odebrali zwierzęta mężczyźnie z Międzyrzecza

Polska
Pyton, boa, gekon i wiele innych. Policjanci odebrali zwierzęta mężczyźnie z Międzyrzecza
KPP w Międzyrzeczu

Zwierzęta odkryli policjanci w trakcie przeszukania w jednym z mieszkań w Międzyrzeczu (w woj. lubuskim). Pyton tygrysi, boa tęczowy, węże zbożowe, agama brodata, gekon złocisty, gekon toke oraz pająk ptasznik - wszystkie te zwierzęta były przetrzymywane w skandalicznych warunkach. Ponadto dwa węże znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Widok, jaki ukazał się w poniedziałek policjantom po wejściu do pokoju młodego mężczyzny, funkcjonariusze opisali jako "bardzo przykry".  Obecny na miejscu lekarz weterynarii jednoznacznie stwierdził, że zwierzęta trzymane były w zbyt małych pomieszczeniach, nie miały prawidłowego oświetlenia i odpowiedniej temperatury. Dwa węże, które posiadał młody mężczyzna znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, nie powinny w ogóle znaleźć się w jego mieszkaniu.


Z uwagi na niewłaściwe warunki utrzymania gadów, burmistrz Międzyrzecza wydał decyzję o tymczasowym odebraniu zwierząt właścicielowi. Zostały one przekazane do ogrodów zoologicznych w Poznaniu i w Warszawie.


Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy pod kątem naruszenia przez mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody i ustawy o ochronie zwierząt.

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze