Najmniej zarabiający policjanci dostaną podwyżki - zapowiedziało MSWiA. Wzrośnie też dodatek stołeczny

Polska
Najmniej zarabiający policjanci dostaną podwyżki - zapowiedziało MSWiA. Wzrośnie też dodatek stołeczny
Polsat News

Rząd zatwierdził we wtorek podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln złotych. Został również uwzględniony wniosek ministra Mariusza Błaszczaka o podniesieniu wysokości dodatku stołecznego.

Więcej pieniędzy otrzymają policjanci, którzy pełnią służbę w strukturach stołecznego garnizonu. Kwota dodatku nie była zmieniana od 2009 roku i aktualnie wynosi 304,70 zł. Dodatek zostanie podniesiony o 170 zł.


Wyższy dodatek stołeczny otrzyma ponad 9200 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie Warszawy.

 

"Służba w garnizonie stołecznym najbardziej wymagająca"


Wzrost dodatku stołecznego MSWiA tłumaczy usytuowaniem w stolicy siedzib najważniejszych organów państwowych oraz przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw.


"Tutaj także organizowanych jest najwięcej imprez masowych. Służba w garnizonie stołecznym należy do najbardziej wymagających pod względem dyspozycyjności i odpowiedzialności" - czytamy w komunikacie.

 

Podwyżki dla funkcjonariuszy zakłada także ustanowiony przez rząd program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. Zakłada on, że do policji, straży: pożarnej i granicznej oraz BOR trafi w sumie ponad 9 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki. Pierwsze podwyżki, w ramach programu modernizacji, zostały wypłacone wiosną tego roku.

 

polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze