"Kierownikiem »tej grupy kolesi« jest Jarosław Kaczyński" - Budka w programie "Durczokracja"

Polska

- Nikt nie ma wątpliwości, że wszystkie strategiczne decyzje w państwie podejmuje Jarosław Kaczyński - stwierdził Borys Budka z PO. Dodał, że "jest coś takiego, jak pojęcie sprawstwa kierowniczego - oznacza to, że ktoś pociąga za sznurki". Były premier Włodzimierz Cimoszewicz mówił z kolei o słabości opozycji. - Kłóci się i rywalizuje, zamiast współdziałać - ocenił.  

Platforma Obywatelska złożyła do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o kampanię "Sprawiedliwe sądy". Zdaniem polityków PO, prezes PiS mógł przekroczyć uprawnienia i zlecił Polskiej Fundacji Narodowej organizację kampanii za publiczne pieniądze.

 

- Trzeba opinii publicznej pokazać, kto podejmuje decyzje. Pokazujemy, że codziennie w Polsce mamy do czynienia z gigantyczną machiną, która powoduje, że na propagandę wydawane są pieniądze podatników - powiedział Borys Budka.

 

Podał przykład, zaplanowanego na piątek, spotkania Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

 

- I co komunikuje pan marszałek Terlecki, że jest to najważniejsze spotkanie. Nie z premierem, nie z marszałkami, czyli udowadnia tezę, że kierownikiem "tej grupy kolesi", jak to mówi rzeczniczka PiS - pani Mazurek, jest Kaczyński - stwierdził Budka.

 

Cimoszewicz o "grzechach" opozycji

 

Włodzimierz Cimoszewicz, który mówił w programie na temat opozycji, wymienił m.in., że ta kłóci się i rywalizuje, zamiast współdziałać.

 

W opinii byłego premiera, tylko porozumienie całej opozycji jest warunkiem przeciwstawienia się PiS-owi.

 

 

Obserwuj profil programu na Facebooku oraz Twitterze.

 

polsatnews.pl

red/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze