Gość wieczornych "Wydarzeń o 22:00" skomentował doniesienia na temat sporu między prezydentem a ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim o to, w jaki sposób powinna być prowadzona polityka zagraniczna.

 

- Jeżeli porównamy politykę prezydenta z polityką rządu, to minister Waszczykowski nie prowadzi jej wcale, a prezydent Duda robi 10 proc. tego, co robił Bronisław Komorowski - ocenił Zalewski.

 

Konflikty w PiS, konflikty z prezydentem

 

Zdaniem polityka PO przejście posłanek Republikanów do Prawa i Sprawiedliwości bardzo wiele mówi o sytuacji wewnętrznej partii rządzącej.

 

- Widać, że konflikty zżerają ją od środka. Dziś największy konflikt jest między ministrem Ziobrą a prezydentem Dudą i pomiędzy prezydentem Dudą a Antonim Macierewiczem. To jest też konflikt między częścią klubu a prezydentem, częścią, która zajmuje się przygotowaniem ustaw sądowniczych. Jestem ciekaw projektów ustaw, które wyjdą z Kancelarii Prezydenta i co się z nimi stanie w Sejmie - powiedział Zalewski.

 

W ocenie Zalewskiego prezydent może tworzyć wewnątrz partii rządzącej własne zaplecze polityczne.

 

Nowe ugrupowanie polityczne

 

O powstaniu nowego ugrupowania politycznego - Partii Republikańskiej - które będzie współtworzyć wraz z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem - Zjednoczoną Prawicę - poinformowała w środę posłanka Anna Siarkowska (koło Republikanie). Dwie posłanki koła Republikanów wejdą do klubu PiS.

 

polsatnews.pl