- Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację m.in. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Urzędzie Miasta i innych instytucjach i miejscach w Olsztynie i okolicach - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

Zatrzymani trafią do białostockiego wydziału Prokuratury Krajowej w Białymstoku, który nadzoruje śledztwo w tej sprawie.

 

Kaczorek powiedział, że agenci CBA z Białegostoku zatrzymali w sumie cztery osoby: byłego prezesa Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie w latach 2011-2016, b. członka zarządu Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, b. członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. i b. prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie.

 

Zatrzymani zostali w śledztwie, w którym badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

 

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. b. dyrektorowi TVP Oddział Terenowy w Olsztynie, wójtowi Gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.

 

PAP